Sprache: Niederländisch
Verlag: Uitgeverij Damon Vof, 2008
ISBN 10: 9055739170 ISBN 13: 9789055739172
Anbieter: Barksdale Books, Almere, Niederlande
Erstausgabe
Zustand: Good. First Edition. Opzet van deze publicatie is om op toegankelijke wijze inzicht te verschaffen in de praktijk van het zelf beschikken over het levenseinde. Daartoe zijn een aantal voorbeelden uit die praktijk bijeengebracht. Euthanasie is een kwestie waarbij de doorslaggevende stem die van de arts is. Daarmee is meteen boven water wat er in die praktijk ten principale mis is (zelfs al gaat het niet altijd mis): de ondergeschikte positie van de zelfbeschikking van de persoon wiens leven en levenseinde het betreft. Dat is namelijk niet de arts. De vraag die de hoofdpersonen in dit nieuwe boek zich op enig moment stellen, ieder op eigen wijze, zou je een typisch sto?cijnse vraag kunnen noemen: "Wat te doen wanneer naar eigen overtuiging het be?indigen van het leven redelijker lijkt dan het voortzetten ervan? Zich verzetten tegen de loop der dingen? Alles uit de kast halen om in leven te blijven? Of erkennen dat, na het moment van komen, nu het moment van gaan is aangebroken?" Gegeven het verbod op hulp bij zelfdoding (art. 294 Sr) besteedt het boek ook kort aandacht aan de juridische valkuilen die hier momenteel liggen. Aan de hand van negentien voorbeelden wordt, voor het eerst van nabij, inzicht verschaft in de praktijk van de zelfbeschikking rondom het eigen levenseinde. In enkele gevallen komen ook de hoofdpersoon en zijn of haar naasten daarbij aan het woord. Inhoud boek I. Voorwoord II. De praktijk ingeleid Terminologisch; counseling en counselor; de cli?nt; de aanleiding; de methode; de medicijnen; mislukt; twijfel. III. De praktijk juridisch Artikel 294 Sr; wat wel, wat niet; middelen verschaffen; behulpzaam zijn bij; aanwezig zijn; enkele aanbevelingen. IV. De praktijk bekeken - De heer Franeker - Het echtpaar Engel - Peter Pantser Intermezzo 1 - Mevrouw Krachten - De heer Graan - De heer Isaacs - Mevrouw Jarig Intermezzo 2 - Peter Perceel - Wim - Paul - Wanda Intermezzo 3 - Mevrouw Pardon - De heer en mevrouw Beker - Mevrouw Boterbloem - Peike Lagerwei Intermezzo 4 - Hans - Henk Huizenaar - De heer Vijverdal - De heer en mevrouw Verkade V. Literatuur Over de auteur Dr. Ton Vink is praktijkvoerend filosoof en werkt als counselor samen met Stichting De Einder. Eerder publiceerde hij over deze thematiek bij Damon o.a. 294 sr., Over zedenverval en zedenverwildering in Nederland (2004) en Wordt vervolgd. Zelfbeschikking onder druk(2008).
Anbieter: Antiquariaat Schot, Hendrik-Ido-Ambacht, Niederlande
Paperback, lichte leesvouw rug, verder in nette staat, 231 pagina's.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Zoetermeer, Uitgeverij Meinema 2011, 2011
ISBN 10: 9021142961 ISBN 13: 9789021142968
Anbieter: Antiquariaat Schot, Hendrik-Ido-Ambacht, Niederlande
231 p. Paperback. ISBN 9789021142968.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Haystack, Uitgeverij, 2020
ISBN 10: 9461263791 ISBN 13: 9789461263797
Anbieter: Mooney's bookstore, Den Helder, Niederlande
Zustand: Very good.
Paperback, nette staat, 231 pagina's.
Paperback, nette staat, 231 pagina's.
Verlag: Budel, Damon 2002, 2002
Anbieter: Antiquariaat Schot, Hendrik-Ido-Ambacht, Niederlande
Paperback, 160 pagina's.
Verlag: Budel, Damon 2002, 2002
Anbieter: Antiquariaat Schot, Hendrik-Ido-Ambacht, Niederlande
Paperback, 110 pagina's (geïll.).
Zustand: gut. 28 S., Abb., 27 cm, geknickt, Einband leicht fleckig, gebräunt. Sprache: Niederländisch.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Haystack, Uitgeverij, 2020
ISBN 10: 9461263791 ISBN 13: 9789461263797
Anbieter: Mooney's bookstore, Den Helder, Niederlande
Zustand: Very good.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Zaltbommel, Europese Bibliotheek 2001, 2001
ISBN 10: 9028814450 ISBN 13: 9789028814455
Anbieter: Antiquariaat Schot, Hendrik-Ido-Ambacht, Niederlande
Original publisher's paper-covered boards, pictorrial front- & backcover, square 8vo: 202pp., very richly illustrated, notes & references, general bibliography, index places & persons, credits illustrations, curriculum vitæ authors. Very fine copy - as new.
Anbieter: Mooney's bookstore, Den Helder, Niederlande
Zustand: Very good.
Zustand: Very good.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Bohn Stafleu van Loghum, 2003
ISBN 10: 9031342483 ISBN 13: 9789031342488
Anbieter: Mooney's bookstore, Den Helder, Niederlande
Zustand: Very good.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Bohn Stafleu van Loghum, 2005
ISBN 10: 9031311863 ISBN 13: 9789031311866
Anbieter: Mooney's bookstore, Den Helder, Niederlande
Zustand: Very good.
Anbieter: Goltzius, Lisse, Niederlande
Amsterdam, H.J. Paris, 1926, 435 pages, with two maps, complete, half linnen binding in very good state, dissertation,
840 p., several figs, folded map and 7 folded pls in rear pocket, publisher's cloth. Good copy.
Anbieter: Goltzius, Lisse, Niederlande