Erscheinungsdatum: 1982
Anbieter: John Windle Antiquarian Bookseller, ABAA, San Francisco, CA, USA
Copenhagen: A/S J. Jorgensen og Co., 1982. Folio, 20pp. Illustrated Danish newspaper highlighting the literary world of Danish writers. Includes marginal poetry, photos, essays and news. Very good. ß No obvious connection to Blake beyond being in Easson s Blake collection.
Verlag: Haslev: Nordisk Bog Center, 1998
ISBN 10: 8777890698 ISBN 13: 9788777890697
Anbieter: Antiquariat Knacke, Berlin, Deutschland
Sprache: Deutsch 64 ; 21 cm In dänischer Sprache. Broschur / heftet; Kanten leicht abgeschabt, sonst guter Zustand / velholdt eksemplar.
Lund; Tegnérsamfundet, 1980. 21x13 cm. 36 s. Häftad med tryckt omslag. Fint ex.
Verlag: DK-Gyldendal, 1967
Anbieter: Gebrauchtbücherlogistik H.J. Lauterbach, Gummersbach, NRW, Deutschland
Broschiert. Zustand: Gut. 21 cm 184 S. Engl. Broschiert. Zustand: Gut min. gebräunt (Innen); Einband Außen hat leichte Gebrauchsspuren; Oberer Kapital ist gering bestoßen; Schnitt ist randläsurig; * Die Photos sind original von uns erstellt worden, u.a. erkennbar an einem kleinen weißen Stück Papier im oberen Schnitt. Ab und an verwenden Suchmaschinen Verlagsphotos, bei den Portalen selbst, werden aber nur unsere Originalphotos gezeigt.
Gyldendal, København 1984. 209, (1) sidor, häftad. Gott skick.
Tegnérsamfundet, Lund 1980. 36 sidor. Häftad. Gott skick.
Ellerströms, Lund 1993. 125, (3) sidor. Häftad. Illustrerad. Bra skick. Översatt av Ann-Mari Seeberg.
Daidalos, Göteborg 1992. 192 sidor, häftad. Bakre pärm med vikmärke.
Borgens billigbøger, København 1964. 2. udgave. 185 sider. Paperback. * Med stor dedikation fra Torben (Brostrøm) til Maria (Giacobbe) og Uffe (Harder).
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 2001. 96 sider. Illustreret i s/h. Heftet med orig. omslag. Ryggen ganske let falmet. Ellers pæn.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 2001. 96 sider. Illustreret i s/h. Heftet med orig. omslag. Ryggen ganske let falmet. Ellers pæn.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 2007. Lille 8vo. 124 sider. Orig. kartonbind. Ryggen let bleget.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 1994. 166 sider. Illustreret med fotos i s/h. Heftet med orig. omslag. Delvist uopskåret. Omslag noget ujævnt falmet, ellers pænt eksemplar.
Gyldendal, København 2006. 182 sider. Illustreret med fotos i s/h. Heftet med orig. omslag. Med tilskrift på smudstitelbladet.
En antologi. Gyldendalske Boghandel, København 1987. 254 sider. Heftet eksemplar. Uopskåret. * Med tekster af Peter Seeberg, H.C. Andersen, Johannes V. Jensen m.fl.
Gyldendal, København 1983. 168 sider. Heftet med orig. omslag. Uopskåret. Pæn med lettere brugsspor. Gulplettede sider.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Fiskers Forlag, Frederiksberg [1990]. 133 sider. Heftet med orig. omslag. Lille note ved én af bogens bidragydere og tidligere ejer, Frans Lasson, på smudstitelbladet. * Udgivet i anledning af Niels Birger Wambergs 60-års dag. Med bidrag af bl.a. Klaus Rifbjerg, Frederik Dessau, Johannes Møllehave og Per Olov Enquist.
Gyldendal, København 1997. 152 sider. Illustreret i s/h. Heftet med orig. omslag. Forlagsstempel på smudstitelbladet.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Berlingske Leksikon Bibliotek, København 1981. 201 sider. Heftet med orig. omslag. Navn på smudstitelblad. Pæn.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Nordisk Ministerråd/Gyldendal 2007. 690 sider. Illustreret i s/h. Orig. kartonbind. Mangler glosehæfte. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 1994. 166 sider. Illustreret med fotos i s/h. Heftet med orig. omslag. Lette brugsspor.
Gyldendal, København 1967. 186 sider. Heftet med orig. omslag og smudsomslag.
Danmarks Nationalleksikon, København 1999. 63 sider. Heftet med orig. omslag. * Med dedikation fra Torben (Brostrøm) til Mette (Winge).
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 1991. 158 sider. Illustreret i s/h. Heftet med orig. omslag. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 1991. 158 sider. Heftet med orig. omslag. Forlagsstempel på smudstitelbladet.
Kunst og kultur, København 1960. 1. udgave. 158 sider. Heftet med orig. omslag.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 2016. 168 sider. Orig. illustreret kartonbind. Navnestempel på forsatsbladet.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 1990. 156 sider. Illustreret i s/h. Heftet med orig. omslag. Lette brugsspor. * Med dedikation fra Torben [Brostrøm] til Uffe [Harder]: "Fransk m.m.".
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Berlingske Leksikon Bibliotek, København 1981. 201 sider. Heftet med orig. omslag. * Med dedikation fra Torben (Brostrøm) til Maria (Giacobbe) og Uffe (Harder).
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Gyldendal, København 1990. 156 sider. Illustreret i s/h. Heftet med orig. omslag. * Med dedikation fra Torben (Brostrøm) til Maria (Giacobbe).