Inhaltsangabe:
¡Atención! No hay versión española! Polaco edicion.
Reseña del editor:
Co bys zrobil, gdybys byl mysza uwieziona w labiryncie i pozbawiona sera?
Ponad dziesiec lat temu bestsellerowa przypowiesc Kto zabral mój ser? Spencera Johnsona proponowala taka odpowiedz: akceptuj zmiany jako nieuchronna rzecz, na która nie masz wplywu; nie marnuj czasu na deliberowanie, dlaczego jest tak, jak jest; mysl i ruszaj na poszukiwanie sera.
Jednak w takich sferach jak innowacyjnosc, przedsiebiorczosc, kreatywnosc, przywództwo - a takze rozwój osobisty - sukces zalezy od umiejetnosci przekraczania granic, zmieniania warunków i postepowania wedlug wlasnych zasad. Z ta mysla Deepak Malhotra przedstawia diametralnie rózna odpowiedz na to pytanie.
Opowiada inspirujaca historie trzech niezwyklych i zadnych przygód myszy: Maksa, Zeta i Wielkiego. One nie akceptowaly rzeczywistosci takiej, jaka zastaly. Obserwujac ich przypadki, odkrywamy, ze kazdy z nas zamiast slepo pedzic za serem, moze wyjsc z przyslowiowego (swego) labiryntu i odwazyc sie zyc i dzialac wedle swoich zasad, wedle wlasnego pomyslu.
W sytuacji, w której istnieja ustalone praktyki, zasady i duze wymagania stawiane przez innych, nie potrafimy zapanowac nad wlasnym losem i stawic czola przeszkodom, które napotykamy... Przypowiesc zawarta w ksiazce To ja zabralem twój ser przypomina, ze jestesmy w stanie tworzyc nowe warunki. Takie, jakie nam odpowiadaja. Najpierw jednak musimy zerwac z gleboko zakorzenionym przekonaniem, ze jestesmy myszami w czyims labiryncie. Jak tlumaczy Zet: ,,problem nie polega na tym, ze mysz jest w labiryncie, ale na tym, ze labirynt jest w myszy".
„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.