Anbieter: Books From California, Simi Valley, CA, USA
hardcover. Zustand: Very Good.
Verlag: Amsterdam - 1986, 1986
Anbieter: Sylvain Paré, Montolieu, Frankreich
Ed. North-Holland, Amsterdam - 1986, in-8, broché, 112 pages Bon état, table des matières sur la photo - Pour les envois hors de France, la tafication «livre & brochure» pour les frais de port a disparue.Les frais de port annoncés correspondent à une moyenne. Ils seront calculés au plus juste en fonction du poids de votre article.
Verlag: Amsterdam - 1986, 1986
Anbieter: Sylvain Paré, Montolieu, Frankreich
Ed. North-Holland, Amsterdam - 1986, in-8, broché, 110 pages Bon état, table des matières sur la photo - Pour les envois hors de France, la tafication «livre & brochure» pour les frais de port a disparue.Les frais de port annoncés correspondent à une moyenne. Ils seront calculés au plus juste en fonction du poids de votre article.
Verlag: W.L. & J. Brusse's Uitgevers-Maatschappij, Rotterdam 1928. 151 pp., 1928
Anbieter: Antiquariaat Hortus Conclusus, Bergambacht, Niederlande
Paperback. Omslag beschadigd en wat gevlekt (voorkant gescheurd en bijna los), inhoud in goede staat. Please see description or ask for photos.
Anbieter: Ria Christie Collections, Uxbridge, Vereinigtes Königreich
EUR 38,70
Anzahl: Mehr als 20 verfügbar
In den WarenkorbZustand: New. In.
Verlag: Amsterdam : Lettergieterij Amsterdam, 1942
Anbieter: MW Books, New York, NY, USA
Erstausgabe
First Edition. Very good copy in the original title-blocked boards. Spine bands and panel edges somewhat dulled and rubbed as with age. Remains quite well-preserved overall. Physical description: 93 pages ; 26 cm. Subjects: Netherlands Imprints; Printing History 20th century Netherlands; Roos, Sjoerd H. de; Type and type-founding Specimens Netherlands. 3 Kg.
Verlag: Amsterdam, Nederlandsche Vereniging voor Druk- en Boekkunst, 1957
Anbieter: Pallas Books Antiquarian Booksellers, Leiden, Niederlande
folded A2 in cover (4to) 8 pp., portrait aangeboden aan S.H. de Roos op diens 80ste verjaardag; met aanbiedingsbrief van Stichting De Roos aan de leden; zeer goede conditie.
Verlag: Amsterdam, Nederlandsche Vereniging voor Druk- en Boekkunst, 1957
Anbieter: Pallas Books Antiquarian Booksellers, Leiden, Niederlande
folded A2 in cover (4to) 8 pp., portrait aangeboden aan S.H. de Roos op diens 80ste verjaardag; VG condition.
Sprache: Niederländisch
Verlag: Uitgeverij Kluitman Alkmaar B.V., 2005
ISBN 10: 9020666908 ISBN 13: 9789020666908
Anbieter: Mooney's bookstore, Den Helder, Niederlande
Zustand: Very good. Straaten, G. Van; Zuidersma, S.; Zuidersma, Sieger (illustrator).
Anbieter: Revaluation Books, Exeter, Vereinigtes Königreich
EUR 78,83
Anzahl: 2 verfügbar
In den WarenkorbPaperback. Zustand: Brand New. 262 pages. 9.25x6.10x0.59 inches. In Stock.
Utrecht, Salix Alba, 1979. 28 x 18 cm. No wrappers, as issued. 4 p. Printed in red, yellow, grey and black in 50 numbered copies on Hahnemühle paper. 1st edition. Nr. 1 of Vol. I of the series Typografische experimenten. The Carlton was designed in 1930s (that shows!) by S.H. de Roos for the Lettergieterij Amsterdam, as an open type for the Bristol type family.
Verlag: Louvain / E. Nauwelaerts, 1954
Zustand: Aceptable. 8vo. 91 pp. In paperback binding. Damp stain on last pages.
Verlag: Amsterdam, 1984
Anbieter: Librarium of The Hague, The Hague, Niederlande
Erstausgabe
Soft cover. Zustand: . ~ ~ NOTE: THE PRICE OF THIS BOOK IS CURRENTLY REDUCED! ~ ~ (illustrator). 1st Edition. Three volumes. Paginated consecutively. Octavo. Pp. xi, 458 Original illustrated stiff wrappers. In a very good condition. ~ FIRST EDITION. Original dissertation. 008-10.
Verlag: epubli GmbH, 2002
Anbieter: biblion2, Obersulm, Deutschland
Zustand: very good. Broschiert. Sofortversand aus Deutschland. Artikel wiegt maximal 1000g. 174 Seiten. EInband hinten innen beschriftet.
Verlag: W.L. & J. Brusse, Rotterdam, 1928
Anbieter: Antiquariaat Digitalis, Amsterdam, Niederlande
Erstausgabe
Hardcover. Zustand: Very Good. 1st Edition. Eerste druk, in linnen gebonden met stofomslag en leeslint, 52p, in 2 kleuren gedrukt, 25 cm. Oplage van 600. Zeer goed exemplaar. Stofomslag verkleurd, met name aan de randen. Binnenwerk fraai.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, Dänemark
Munksgaard, København 1952. 58 sider. Orig. kartonbind. Lette brugsspor. * Søren Kierkegaard Selskabets populære skrifter III.
Gevouwen karton, bedrukt in rood, groen en zwart. 15 x 10 cm. Binnenin de tekst 'S.H. de Roos/ grootmeester/ der grafische/ kunstenaars/ van de XXe eeuw' en een portret. Het portret is helemaal opgebouwd uit letters, om precies te zijn de woorddelen 'flit' en de letters m, n, l plus leestekens! Dit typografische huzarenstukje is het werk van Pierre Oly (1882-1972), die in 1900 in dienst was getreden bij Lettergieterij Tetterode, en in 1908 (een jaar vóór De Roos hetzelfde deed) een Javaanse letter had ontworpen. In 1916 werd hij directeur van de Indische tak van de Lettergieterij, en in 1932 van de Etablissements Plantin, de 'Belgische dochter-vennootschap' van de L.A. Het portret is gezet op een Intertype, een tussen 1920 en 1960 veelgebruikte regelzetmachine. Er bestaat ook een uitgave van 34 x 27 cm, maar deze kaart is in verkleind formaat en zonder de naam van de maker. De letters zijn ook in dit ansichtkaartformaat nog duidelijk herkenbaar!
Verlag: Amsterdam,,, 1961
Anbieter: adr. van den bemt, Groningen, NL, Niederlande
Orig. portfolio met ingevouwen sonnet van H.L. Prenen en Portret getekend door S.L. Hartz en in lichtdruk gereproduceerd door L. van Leer en Co. Opl. 600 expl.Gesign.
Verlag: Alphen a/d Rijn, 1982
ISBN 10: 9060165268 ISBN 13: 9789060165263
Anbieter: Untje.com, Roeselare, Belgien
Paperback. Zustand: Good. pp. 118 / Serie Fysiotherapie in ontwikkeling, Geïllustreerd / Illustrated / Illustré / Illustriert, Aantekeningennotations, Geplastificeerde cover / Cover plasticized Dutch.
Amsterdam De Buitenkant 1994. 330,5 x 20,5 cm. Paperback / Softcover. Met illustraties in z/w. 152 pag. UITSTEKEND EXEMPLAAR [Typografie / Typography [Typografie] ].
Amsterdam, (Lettergieterij 'Amsterdam'), 1947. Ingenaaid. VIII, 36 p. Gedrukt in bruin en zwart in 750 genummerde exemplaren. Engelstalig. Met Nederlandstalige aanbiedingsbrief van de uitgever, waarop het vignet van S.H. de Roos, een symbolische roos in bruin gedrukt. Eerste toepassing van de letters De Roos Roman en De Roos Italic. Een uitgave ter gelegenheid van de 70e verjaardag van De Roos.
Haarlem, Frans Halsmuseum, 1947. Geniet. Gezet uit de Egmont en gedrukt in blauw en zwart. Randen wat verbruind. Mooi uitgevoerd boekje over de grote boekverzorger Sjoerd H. de Roos (1877-1962).
[Geesbrug], Sub Signo Libelli, (2001). Vouwblad. Gezet uit de letter Meidoorn, verlucht met oorspronkelijke houtblokken van De Heuvelpers en gedrukt in rood, blauw en zwart op een restant papier dat A.A.M. Stols had laten maken voor de Compagnie Typographique in ca. 85 exemplaren (waarvan er 15 werden afgekeurd). Nieuwjaarswens voor 2002. Schitterende uitgave met de monumentale, zelden geziene blokken en de Meidoorn. Breugelmans 254 a. Het eerste exemplaar heeft een handgeschreven groet van de drukker in potlood.
Woodstock, VT, William Rudge, 1947. Ingenaaid met omslagontwerp van Alex Steinweiss. 80 p. Rijk geïllustreerd. 1e druk. Rugje wat versleten. Met een fraai geïllustreerd artikel over S.H. de Roos (24 p.), in feite een ingekorte vertaling door Herbert Kleist van het artikel van A.A.M. Stols uit 1942, dat in Halcyon verscheen (1942). Ook met een mooi geïllustreerd artikel over Alex Steinweiss (1917-2011), de uitvinder van de geïllustreerde platenhoes.
Zonder plaats, M.R. Radermacher Schorer e.a., 1940. 25 x 17 cm. Ingenaaid met flappen. 116 p. Geïllustreerd in zwartwit en in kleuren. Typografisch verzorgd door S.H. de Roos, gedrukt bij de School voor de Grafische Vakken te Utrecht in 250 genummerde exemplaren. 1e druk. Wat witte verfspatjes op het omslag, verder zeer mooi. Inhoudelijk interessant en mooi uitgevoerd gedenkboek met een uitvoerig artikel van De Roos over de herleving van de Nederlandse drukkunst 1900-1910 - de tijd waarin Modderman (1870-1944) als drukker begon. En een van Emmanuel de Bom over zijn ontmoeting met de Zweedse drukker Waldemar Zachrisson tijdens zijn onderzoek naar William Morris. Speciale aandacht voor de door Modderman vervaardigde Drukkersjaarboeken.
Brussel, Établissements 'Plantin', (ca. 1915). 11 x 15 cm. Openklapbare kaart met afbeelding van een cilinderpers, gedrukt in oranje en zwart op bleekblauw papier. Wat stoffig en gevlekt. Établissements Plantin was een dochteronderneming van de Lettergieterij Amsterdam, gesticht in 1911. Pierre Oly was er langdurig directeur van. Deze mooie kaart, eigenlijk een letterproef, is naar verluidt afkomstig van S.H. de Roos.
Gedrukte uitnodiging om de opening van een tentoonstelling bij te wonen van de schrijfkunst van G.J. Haalboom op 11 januari 1947. Gedrukt als reproductie van kalligrafie in zwart, aangevuld in rode inkt met de naam 'S.H. de Roos' en enkele versieringen.
La Crosse, WI, Sumac Press (Emerson G. Wulling), 1965. Geniet. 16 p. Geïllustreerd (in hoogdruk). Gedrukt in kleuren op mooi getint papier. 1e druk. Kleine vlekjes. Over en voor een Amerikaanse bibliofiele club. Grotendeels gezet uit de Libra van S.H. de Roos, een zeldzaamheid, zeker buiten Nederland. Een ampersand is een &-teken.
Joure, Fries Grafisch Museum, 2005. Twee gevouwen bladen. Met opgenomen in het papier twee speciaal gedrukte boekenleggers. Gezet uit de Nobel en de Hollandse Mediaeval. 1e druk. Serie Letterontwerpen van S.H. de Roos deel 4 en 5. Bijgevoegd: een vergelijkbaar blad 'Gouden lettergrepen' over de Libra.
(Amsterdam, Tetterode), [1977]. 45 x 20 cm. Vier bladen met kalendertouwtje. Gedrukt in kleuren. Niet helemaal vlak. Verjaarskalender (niet ingevuld!) met 12 vignetten van S.H. de Roos. Met biografische inleiding.