Madsen r e (23 Ergebnisse)

- Hardcover
- Erstausgabe
Anbieter: Chapter 1, Johannesburg, GAU, SüdafrikaChapter 1
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht - Befriedigend
EUR 16,97
EUR 25,00 VersandVersand von Südafrika nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Hardcover. Zustand: Good. No Jacket. First Edition. Heavy, extra postage required unless posted within South Africa. The boards are a little shelf rubbed. They are strong and sturdy. Internally. there is a stamp mark on the front end page. Light foxing. Otherwise clean and complete. Tightly bound. [Ak]. Our orders are shipped us…ing tracked courier delivery services.
- Softcover
Anbieter: N. Fagin Books, Chicago, IL, USAN. Fagin Books
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht - Gut
EUR 17,86
EUR 5,20 VersandVersand innerhalb von USAAnzahl: 1 verfügbar
Soft cover. Zustand: Very Good. 1981. Journals, North America. Utah State Office, Bureau of Land Management, 237p. And 110 p., very good paperback with previous owner's name on on cover and half title page, tape reinforced spine. 5/23.

- Hardcover
Anbieter: NEPO UG, Rüsselsheim am Main, , DeutschlandNEPO UG
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht - Sehr gut
EUR 32,99
EUR 24,00 VersandVersand von Deutschland nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Gebundene Ausgabe. Zustand: Sehr gut. 1983. 1097 Seiten ex library book in good condition aus einer Firmenbibliothek Sprache: Englisch Gewicht in Gramm: 550.

Sterile Filtration (Advances in Biochemical Engineering Biotechnology)
Jornitz, Maik W. (Editor) / Reif, O.W. (Editor) / Jornitz, M.W. (Contributor) / Levy, R.V. (Contributor) / Madsen, R.E. (Contributor) / Meltzer, T.H. (Contributor)
Sprache: Englisch
Verlag: Springer Berlin Heidelberg 2006
Serie: Advances in Biochemical Engineering/Biotechnology, Buch 14 von 81. Buch 14 von 81 - Advances in Biochemical Engineering/Biotechnology
- Softcover
Anbieter: Revaluation Books, Exeter, , Vereinigtes KönigreichRevaluation Books
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Neu
EUR 447,98
EUR 11,58 VersandVersand von Vereinigtes Königreich nach USAAnzahl: 2 verfügbar
Paperback. Zustand: Brand New. 203 pages. 9.00x6.00x0.50 inches. In Stock.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 10,34
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Det Kongelige Nordiske Oldskriftselskab, København 2022. 247 sider. Illustrationer i s/h og farver. Orig. kartonbind. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 10,34
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Det Kongelige Nordiske Oldskriftselskab, København 2018. 236 sider. Illustrationer i s/h og farver. Orig. kartonbind. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 10,34
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Det Kongelige Nordiske Oldskriftselskab, København 2013. 326 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. papbind. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 10,34
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Det Kongelige Nordiske Oldskriftselskab, København 2015. 186 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. papbind. Velholodt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 10,34
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Det Kongelige Nordiske Oldskriftselskab, KØbenhavn 2018. 236 sider. Illustrationer i s/h og farver. Orig. kartonbind.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 11,71
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2003. 231 sider. 4°. Illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 13,78
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2013. 4°. 295 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind med lærredsryg. Omslag med lette brugsspor, ellers pænt eksemplar.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 13,78
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2008. 4°. 260 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 13,78
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2010. 236 sider. Rigt illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind. Velholdt.
Paradigmer i praksis. Anvendelse af metoder til studier af organiserings- og ledelsesprocesser.
DARMER, PER, BIRGIT JORDANSEN, JENS ASTRUP MADSEN & JOHANNES THOMSEN (red.).
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 17,23
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Handelshøjskolens Forlag, København 2017. 1. udgave, 9. oplag. 510 sider. Heftet med orig. omslag. Pæn med ganske lette brugsspor.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 17,23
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Bygd, Esbjerg 1983. 96 sider. Rigt illustreret. Orig. papbind. * I årene omkring første verdenskrig turede Hugo Matthiessen hver sommer rundt i Danmark og forevigede de gamle købstadsmiljøer, som var på vej til at vige for det ubønhørlige fremskridt. Bogen om Ribe slutter sig layout- og farvemæssigt smukt til den dejlige fotobog…serie om Hugo Matthiessens Danmark, som Forlaget Hikuin i disse år udsender.
- Softcover
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 37,90
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
The National Museum of Denmark, Copenhagen 2010. 4to. 117 pages text + 99 pages of illustrations from the exhibitions of the museum. Orig. cloth in dust wrappers. Near fine / Near fine.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 20,67
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2016. 4°. 301 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind med lærredsryg. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 20,67
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2016. 4°. 301 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind med lærredsryg. Velholdt.
Anbieter: Vangsgaards Antikvariat Aps, Copenhagen, , DänemarkVangsgaards Antikvariat Aps
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 5 SternenZustand: Gebraucht
EUR 20,67
EUR 29,44 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
Nationalmuseet, København 2009. 4°. 236 sider. Illustreret i s/h og farver. Orig. illustreret kartonbind. Pæn og velholdt/som ny; stadig i plastic.
MONUMENTS & SITES. NORWAY: A CULTURAL HERITAGE.
Essays by: Stephan Tschudi-Madsen, Luce Hinsch, Dag Myklebust, Mari Kollandsrud, Dikka Storm, Birgitta R°nnestad, Sigrid Christie, Egil Miikelsen, Erik Aas jr., H?kan Christie, Arne Berg, Nils Marstein, E.E.Astrup, Mille Stein, Jon Brµnne, Hans-Emil Liden, Arne Madsen, Unni Gr°nn & Lisen Bull
Verlag: Norway 1987 1987
Anbieter: ART CONSULTING:SCANDINAVIA, Books on Art, Calabasas, CA, USAART CONSULTING:SCANDINAVIA, Books on Art
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 3 SternenZustand: Gebraucht
EUR 102,69
EUR 5,63 VersandVersand innerhalb von USAAnzahl: 4 verfügbar
Topics covered pertain to the preservation of NorwayÆs culture and identity through the restoration and conservation of historic monuments and buildings, including such heritages as wooden traditions, stone, vernacular structures, towns and gardens of the past, industry, and other archaeological heritages., , Year1987, Illust. B…/W153, Illust. Color20, ISBN 8200184757, Code 0047. Clothbound, , Pages 364, Size 8 9/16öx12.
Anbieter: Herman H. J. Lynge & Søn ILAB-ABF, Copenhagen, , DänemarkHerman H. J. Lynge & Søn ILAB-ABF
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 4 SternenZustand: Gebraucht
EUR 44,79
EUR 42,00 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
København, 2010. Orig. omslag. 513 pp. 6. udg.
Anbieter: Herman H. J. Lynge & Søn ILAB-ABF, Copenhagen, , DänemarkHerman H. J. Lynge & Søn ILAB-ABF
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 4 SternenZustand: Gebraucht
EUR 48,23
EUR 42,00 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
København, 2013. Orig. omslag. 560 pp. 7. udgave.
Anbieter: Herman H. J. Lynge & Søn ILAB-ABF, Copenhagen, , DänemarkHerman H. J. Lynge & Søn ILAB-ABF
Verkäufer/-in kontaktierenVerkäufer/-in mit 4 SternenZustand: Gebraucht
EUR 51,68
EUR 42,00 VersandVersand von Dänemark nach USAAnzahl: 1 verfügbar
København, 2016. Originalt omslag. 533 pp. 8. udgave.