Felsefe Dünyasinda Gezintiler

 
9789944770446: Felsefe Dünyasinda Gezintiler
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

"Felsefe Dunyasinda Gezintiler"; insan, aile, toplum, millet, kultur, olum, demokrasi, postmodernizm, insan haklari, kuresellesme, milli kultur ve milli kimlik gibi bircok guncel konu uzerindeki dusuncelerini ihtiva etmektedir. Inaniyoruz ki kamuoyu bu yazilari zevkle okuyacaktir.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:


Nobel Fikir ve Kültür Eserleri dizisinin 3. kitabı olan Felsefe Dünyasında Gezintiler, değerli hocamız Süleyman Hayri Bolay'ın makalelerinden bir seçmedir. Seçilen makaleler, İnsan Felsefesi, Hürriyet ve Değişim Felsefesi, Tarih Felsefesi ve Felsefe Tarih, Kültür Felsefesi şeklinde bölümler halinde toplanmış ve belli bir sistematiği olan bu kitap ortaya çıkmıştır. Kitapta ayrıca Felsefi Polemikler bölümünde Sayın Bolay'ın, eleştirmenlerine cevap denebilecek 4 makalesi yer almaktadır. Ayrıca hocanın yazdığı Kitap Tanıtımları ve Ansiklopedi Maddeleri de bir bölüm halinde kitaba konulmuştur. Son bölüm olarak da Türk Felsefesi Üzerine Bir Mülakat yer almaktadır.

Kitap, Felsefe öğrencileri kadar, hatta onlardan çok Türkiye'de felsefenin durumu ve Türk Felsefesi ile ilgilenen her okuyucunun başvuru kitabı olacak bir zenginliktedir.


„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben