Uğur Mumcu AĞCA DOSYASI

ISBN 13: 9789758084296

AĞCA DOSYASI

 
9789758084296: AĞCA DOSYASI
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

"Agca olayinda soz soyleyebilmek icin, bizim Turkiye olarak oncelikle ve kesinlikle Ipekci cinayetini aydinlatmamiz gerekir. Bunu bu asamaya kadar yapmis degiliz. Abdi Ipekci'nin oldurulmesi olayinda birinci derecede sorumlu olan ve Agca'yi, Ipekci'yi oldurmesi icin azmetttiren Mehmet Sener, Isvicre'de yakalanmis ancak Turkiye'ye getirilmesi bugune kadar saglanamamistir. Mehmet Sener Turkiye'de yargilanmazsa, Ipekci cinayeti hicbir zaman aydinlatilamaz. Adalet Bakanligi kamuoyuna, hic olmazsa Sener'in nicin bugune kadar Turkiye'ye getirilmesinin saglanamadigini aciklamalidir."

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

HAZIRLANIYOR

Reseña del editor:

"Ağca olayında söz söyleyebilmek için bizim Türkiye olarak öncelikle ve kesinlikle İpekçi cinayetini aydınlatmamız gerekli. Bunu bu aşamaya kadar yapmış değiliz.
Abdi İpekçi'nin öldürülmesi olayında birinci derecede sorumlu olan ve Ağca'yı, İpekçi'yi öldürmesi için azmet-n Mehmet Şener, İsviçre'de yakalanmış ancak Türkiye'ye getirilmesi bu güne kadar sağlanamamıştır. Mehmet Şener Türkiye'de yargılanmazsa, İpekçi cinayeti hiçbir zaman aydınlatılamaz. Adalet Bakanlığı kamuoyuna, hiç olmazsa Şener'in niçin bugüne kadar Türkiye'ye getirtilmesinin sağlanamadığını açıklamalıdır."

-Uğur Mumcu-

Uğur Mumcu'nun Ağca olayı ile ilgili olarak üzerinde ısrarla durduğu isimlerden birisi de Oral Çelik'ti. Şener'den farklı olarak, Çelik Türkiye'ye geldi, getirildi. Ama susuyor. Ülkesinin yargı organlarına konuşmayan Çelik'in, konuşmak için yabancı televizyon kanallarından yüzlerce trilyon istediği düşünülürse, Mumcu'nun ısrarları herhalde daha iyi anlaşılacaktır.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben