Celal Simsek Laodikeia

ISBN 13: 9789758071692

Laodikeia

 
9789758071692: Laodikeia

Frigya Bölgesi'nin batı ucunda yer alan Lykos Laodikeia'sı kitabı, Hellenistik, Roma, Erken Bizans ve sit alanındaki yapıları anlatan ilk kapsamlı yayındır. Bu nedenle kitabın başında antik kentin gezi güzergahına uygun kısa "gezi parkuru" bölümü verilmiştir.2002 yılında Denizli Müzesi Müdürlüğü ile başlanan ve 2003 yılından itibaren Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Heyeti tarafından sürdürülen sistemli kazı çalışmalarında, antik kentle ilgili birçok yeni verilere ulaşılmıştır.

Laodikeia konumu itibariyle, Roma İmparatorluk ve Erken Bizans Dönemi'nde Batı Anadolu'nun en zengin kentlerinden biridir. Kent, Roma İmparatorluk Dönemi'nde ticarette elde ettiği ününü, Erken Bizans Dönemi'nde Hıristiyanlığın Lykos Vadisi'nde yayılması ve Anadolu'da en eski yedi kiliseden birine sahip olmasıyla sürdürmüştür.7. yy.'da terk edilişiyle birlikte 1300 yıl talan edilen kent, Pamukkale Üniversitesi'nden Doç. Dr. Celal Şimşek başkanlığında sürdürülen kazı çalışmalarıyla tekrar hayat bulmuştur.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben