Anton Pavloviç Çehov Öksüzlük

ISBN 13: 9789755840598

9789755840598: Öksüzlük

Çehov'un ölümünden sonra 1920y. uzmanlarının düşüncesine göre 1870 yılının sonunda Taganrok'ta çalışan yazılan bir piyes bulunuyor. Piyesin metni analiz edildikten sonra, ona şartlanmış bir isim veriliyor: Öksüzlük. Yurtdışında bu eser baş kahramanın adı dolayısıyla Platonov ismini alıyor. Ayrıca uzmanların düşüncesine göre Platonov A. Ostrovski'nin Orman, Kurtlarla Koyunlar'ını çağrıştırıyor, aynı zamanda ikilem ve tedirginlik içinde olan Platonov, Dostoyevski kahramanlarını da hatırlatıyor. Bu kahramanı kah Çatskiy, kah da Hamlet'e benzetiyorlar.

Öksüzlükteki kahraman çok yenidir ve bu köy öğretmeni kendinden önceki kahramanlara hiç benzemez, çünkü onun çevresi çok değişiktir ve bu çevre ile ilişkileri çok yenidir. Platonov diğer kahramanlardan çok daha akıllı ve zeki, keskin, fakat onlardan iyi değildir. Baş kahraman ve çevresindekiler birbirlerine eşittirler. Onların ilişkilerinde ne haklı vardır, ne de haksız. Çevresi ondan çok çeker, o da çevresinden. Finalde onun yüzünden histerik olan, şaşkına dönen bir kadının elinden ölür.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben