ÖlÜler Evİnden A5;lar

 
9789754183153: ÖlÜler Evİnden A5;lar
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Gercek, anlatilan bir hikâyeden daha etkilidir." Sibirya'da gecen dort yillik bir surgun hayati, Dostoyevski'nin gercegiydi. Bu gercek, onun ve onunla ayni kaderi paylasan binlerce mahkûmun ic dunyalarindaki duygularin gercekligiyle birlesince ortaya, her biri bambaska anlamlar tasiyan oykuler cikiyor. Bu oykuler, diri diri mezara gomulmus hayatlarin, ayaklarindaki zincirlerden ziyade ruhlarindaki prangalardan kurtulmaya calisan Goryancikov'un, Akim Akimic'in, Petrov'un, Ali'nin oykusu; ezilmisligin, mucadelenin, bencilligin, dislanmisligin, yalnizligin ve onlari ayakta tutan en onemli seyin, umudun oykusu. Dostoyevski insani yine en ince yerinden, insanligindan yakaliyor. Bizlere de yalnizca bu lezzeti tatmak kaliyor.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Ölüler Evinden Anılar, Dostoyevskiúnin sürgünden döndükten beş yıl sonra, 1831úde yayımlanan ünlü yapıtıdır. Kitap yazarın kürek cezasına çarptırılıp sürüldüğü Sibiryaúdaki kişisel deneylerini yansıtır. Dostoyevskiúnin Sibiryaúdaki yaşamı, ama özellikle de oradaki insanlar anlatılır. Kitabın kendine özgü bir yapısı vardır.Ortak bir çizgiyle bağlanan ayrı ayrı öykülerden oluşur. Yazar yalnızca Sibirya kürek cehennemini sergilemekle yetinmez bir ruhbilimci ustalığıyla gözlemlediği mahkumların portrelerini çizer. Hayvansı içgüdelere sahip dev yapılı Tatar Gazin, kalıp ve kurallara bağlı eski Kazak subayı Akim Akimiç, hep kararsız, kaygılı yaşayan Petrov, yazarın okuma yazma öğrettiği saf ve sevecen dağlı Ali, bu unutulmaz portrelerden birkaçıdır.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben