Kara Tohum: Baris Sonsuz Bir Rüyadir: "Barış Sonsuz Bir Rüyadır"

 
9789751024046: Kara Tohum: Baris Sonsuz Bir Rüyadir: "Barış Sonsuz Bir Rüyadır"
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Insan, kendisi ile oyunlar oynamayi sever, zihinsel numaralar ile kendini oyalayabilir, zihinsel oyunlarin olcusu kacinca da, fikir ve dusunce duzeni bozulur. Bunun sonu da kavgaya, dovuse ve savasa cikar. Savasma meselesinde, insanlarin acinacak bahaneleri de diz boyudur. Kendileri avlandiklari zaman bunun adi spor olur; gel gelelim avlamaya calistiklari hayvan onlari oldurdugunde, buna vahset derler. Insan oldurmenin adini da kendilerine gore belirleyenler vardir. Peter Ustinov'un soyledigi gibi; "Buyuk ulkelerin terorune savas, kucuk ulkelerin savasina da teror denir" ve Albert Einstein'in, "Dunyaya hâkim olan guc, ahmaklik, korkaklik ve acgozluluktur" degerlendirmesi; insanlik tarihi ve gelecegini tanimlayan, kavga cikarmak icin her zaman bahane bulunacagini en kestirmeden anlatan sozlerdir. Savaslar bundan sonra da da olanca hiziyla devam edecek, daha cok bolgesel sorunlar cikacak, insanlar kendi haklarini daha fazla arayacak ve kaynaklarina sahip cikma duygulari cok fazla yukselecek. Ama savaslar artik bati modeli degil, Asya savas tarzinda yapilacak, demir degil, ruh agirlikli olacaktir. Dunyadan gunesi kaldirmak ne anlama geliyorsa, surekli baris da ayni manaya gelir. Baris bir idealdir ve insanlarin boyle hayallere ihtiyaci vardir... Osman Pamukoglu

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

"Savaşlara ait kitaplar kütüphanemin en güzel eserleridir. Yorgunluğumu gidermeye çalıştığım zamanlarda okuduğum ve bana en çok zevk veren kitaplardır."
- Napolyon Bonapart
(1769-1821)

"Savaş bilimi pek az kişi tarafından bilinen gizemli bir sırdır."
- Otton Von Bismark
(1815-1898)

"En büyük sevinci, savaş konularında bir şeyler okuduğum zaman duyuyorum."
- M. Kemal Atatürk
(1881-1938)

(Albay Kont Yorck De Wartenburg, Paris, 1899, "Savaş Önderi Napolyon" kitabındaki el yazılı notundan)

Şanghay'da rıhtımdaki bir balıkçıya, niçin Çin kayıklarının başlarında iki tane büyük göz gibi oyuk bulunduğu ve boyandığı sorulduğunda, yaşlı adam şöyle cevap verdi:
"Eğer onlar olmazsa, o bakıp göremez&#59;
Bakıp göremezse de, savuşamaz.
Savuşamayınca da hiçbir şey yapamaz!"

Barış sadece bir idealdir ve insanların böyle hayallere ihtiyacı vardır.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben