Erdal Öz Unutulmaz Bir Atli

4,29 durchschnittliche Bewertung
( 7 Bewertungen bei Goodreads )
 
9789750710643: Erdal Öz Unutulmaz Bir Atli
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Son zamanlarda tuhaf bir duyguya kapilmistin. Ovulmekten, on plana cikarilmaktan pek hoslanmadigin halde, birkac kez, seninle ilgili hos bir sey dile getirildiginde, "Ya cocuklar, siz beni gercekten seviyorsunuz galiba!" dedigini animsiyorum. "Tabii ki seviyoruz," yanitini alinca da,"Ne iyi!" diyordun. Onca kalabaliga ragmen, yalniz mi hissediyordun kendini, huzunleniyor muydun zaman zaman? Yillar gectikce cikarsiz, dolambacsiz iliskilerin ozlemini daha cok mu duymaya baslamistin yoksa? Erdal Oz / Unutulmaz Bir Atli, edebiyatimizin 50 Kusagi yazarlarindan, oykucu, romanci, yayinci Erdal Oz'un yasamoykusu. 27 Mayis doneminde a dergisi'ni cikaran genc yazarlardan biri. 12 Mart'a gelindiginde adini iyice duyurmus bir oykucu, 68'in onde gelen eylemcileri ile kol kola bir devrimci, 12 Eylul'de ve sonrasinda da basi dertten kurtulmayan bir yazar, yayinci. Inisli cikisli, soluk soluga bir yasam, onurlu, basi dik bir gecmis. Edebiyatimizin usta oykucusu Ayse Sarisayin'in kaleminden.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

HAZIRLANIYOR

Reseña del editor:

Son zamanlarda tuhaf bir duyguya kapılmıştın. Övülmekten, ön plana çıkarılmaktan pek hoşlanmadığın halde, birkaç kez, seninle ilgili hoş bir şey dile getirildiğinde, "Ya çocuklar, siz beni gerçekten seviyorsunuz galiba!" dediğini anımsıyorum. "Tabii ki seviyoruz," yanıtını alınca da, "Ne iyi!" diyordun. Onca kalabalığa rağmen, yalnız mı hissediyordun kendini, hüzünleniyor muydun zaman zaman? Yıllar geçtikçe çıkarsız, dolambaçsız ilişkilerin özlemini daha çok mu duymaya başlamıştın yoksa?

Erdal Öz : Unutumaz Bir Atlı, edebiyatımızın 50 Kuşağı yazarlarından, öykücü, romancı, yayıncı Erdal Öz'ün yaşamöyküsü. 27 Mayıs döneminde a dergisi'ni çıkaran genç yazarlardan biri. 12 Mart'a gelindiğinde adını iyice duyurmuş bir öykücü, 68'in önde gelen eylemcileri ile kol kola bir devrimci, 12 Eylül'de ve sonrasında da başı dertten kurtulmayan bir yazar, yayıncı. İnişli çıkışlı, soluk soluğa bir yaşam, onurlu, başı dik bir geçmiş. Edebiyatımızın usta öykücüsü Ayşe Sarısayın'ın kaleminden.


„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben