Starożytność-renesans: Szkoły ponadgimnazjalne (Kamyk filozoficzny Edukacja filozoficzna Starożytność - Renesans)

 
9788389315724: Starożytność-renesans: Szkoły ponadgimnazjalne (Kamyk filozoficzny Edukacja filozoficzna Starożytność - Renesans)
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

¡Atención! No hay versión española! Polaco edicion.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Pierwszy tom z serii podreczników do filozofii dla liceum i technikum prezentuje wybrane zagadnienia filozoficzne od starozytnosci do renesansu. Autorka skupia sie na najwazniejszych ideach w historii mysli i - co istotne - przedstawia je w sposób jasny i przystepny. W wykladzie znajdziemy równiez biogramy najslynniejszych filozofów oraz informacje na temat glównych kierunków filozoficznych omawianego okresu. Na uwage zasluguja tez róznorodne cwiczenia i pytania, nie tylko pomocne w przyswojeniu sobie tresci wykladu, lecz takze inspirujace do samodzielnego myslenia. Niewatpliwa zaleta ksiazki sa fragmenty dziel filozoficznych wraz z pytaniami ulatwiajacymi zrozumienie tekstu oraz wybór utworów literackich inspirowanych filozofia. Przyklady z literatury pieknej ilustruja zywotnosc idei filozoficznych w kulturze i ulatwiaja integracje wiedzy humanistycznej. Dzieki swej róznorodnej zawartosci Kamyk... moze byc wykorzystany zarówno jako podrecznik do nauki filozofii, jak i ksiazka pomocnicza do jezyka polskiego lub historii.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben