Ergenlik ve Toplumsal Uyum Sorunlari: Erzurum Il Merkezi Üzerine Bir Calisma

 
9786059825986: Ergenlik ve Toplumsal Uyum Sorunlari: Erzurum Il Merkezi Üzerine Bir Calisma
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Insan yasaminin onemli donemlerinden biri olan ergenlik cagi, genc acisindan bircok sorunun da yasandigi bir donemdir. Biyolojik, psikolojik degisme ve gelismeler sonucunda ortaya cikan sorunlara, aile, okul ve arkadas cevresinde yasanan toplumsal sorunlarin da eklenmesi ergenlik cagini sikintili bir donem haline getirmektedir. Saglikli iliskiler sisteminin yer aldigi bir toplumun olusabilmesi ve ergenlik caginda yasanan sikintilarin "doneme ozgu gecici sorunlar" olarak kalabilmesi icin, bu sorunlarin gence en az zarar verebilecek sekilde basta aile olmak uzere toplumsal cevrenin destegiyle cozulmesini gerekli kilmaktadir. Lise ogrencilerinin toplumsal uyum duzeylerine etki eden toplumsal nedenlerin ortaya konmasinin amaclandigi bu arastirma, hem kuramsal hem de ampirik bir calismayi icermektedir. Kuramsal acidan, literatur incelemesi yapildiktan sonra toplumsal uyuma etki eden toplumsal nedenlere iliskin onermeler olusturulmus, uygulama asamasinda ise soru kagidi formu ve istatistiksel cozumlemelere yer verilmistir. (Tanitim Bulteninden)

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

İnsan yasanımın önemli dönemlerinden biri olan ergenlik çağı, genç açısından birçok sorunun da yaşandığı bir dönemdir. Biyolojik, psikolojik değişme ve gelişmeler sonucunda ortaya çıkan sorunlara, aile, okul ve arkadaş çevresinde yaşanan toplumsal sorunların da eklenmesi ergenlik çağını sıkıntılı bir dönem haline getirmektedir.

Sağlıklı ilişkiler sisteminin yer aldığı bir toplumun oluşabilmesi ve ergenlik çağında yaşanan sıkıntıların "döneme özgü geçici sorunlar" olarak kalabilmesi için, bu sorunların gence en az zarar verebilecek şekilde başta aile olmak üzere toplumsal çevrenin desteğiyle çözülmesini gerekli kılmaktadır.

Lise öğrencilerinin toplumsal uyum düzeylerine etki eden toplumsal nedenlerin ortaya konmasının amaçlandığı bu araştırma, hem kuramsal hem de ampirik bir çalışmayı içermektedir. Kuramsal açıdan, literatür incelemesi yapıldıktan sonra toplumsal uyuma etki eden toplumsal nedenlere ilişkin önermeler oluşturulmuş, uygulama aşamasında ise soru kağıdı formu ve istatistiksel çözümlemelere yer verilmiştir.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben