Kur-ani Kerimin Apocryphasi: Kurana Dair Bir Talikat

 
9786058823419: Kur-ani Kerimin Apocryphasi: Kurana Dair Bir Talikat
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Bu kitap; Kur'an-i okumak istiyorum ancak anlayamiyorum diyenlere ve Kur'an-i okudum, biliyorum diyenlere bir cevap niteligindedir. Kur'an-i, yine Kur'an'in kendi ayetleriyle aciklayan tarafsiz bir yorumdur. Bu yorumlar ezoterik ve batinî bilgiler esliginde gerceklestirilmistir. Uc bolumden olusan Kur'an-i Kerim'in Apocrypha'si adli kitapta ilk defa; ayetler, iceriklerine uygun basliklar altinda derlenmistir. Ayni zamanda bu kitap; pek cok onyargiyi gidermeye yetecek bir basvuru kitabi niteligindedir.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

HAZIRLANIYOR

Reseña del editor:

Dinler tarihi, dinlerin toplum üzerindeki etkileri ve bu etkilerin izleri&#59; kulaktan dolma, eksik, çarpık ve yanlış bir şekilde yerleşerek devam etmektedir. Kadim dönemlerde dinler bilgeliği ve bilimi temsil ederken, günümüzde dinler tam tersi bu konumundan aşağıya çekilmiştir. Bu indiriliş, Sümer Uygarlığı'nın son dönemlerinde yani yaklaşık 5-6 bin yıl önce başlatılıp, İskenderiye Kütüphanesi'nin yakılması ile devam etmiş ve en sonunda kalan parşömenler ise gömülerek bilgi ortadan kaldırılmıştır. Geriye kalan kırıntı bilginin ise üzeri örtülmüştür. İşte Apocrypha kelimesi de bundan dolayı literatüre girmiştir. Bu sonuç tüm insanlığı gelişim aşamasında olumsuz etkileyerek 'ben' lerini güçlendirirken insanlığa gölge düşüren bir sonuca taşımıştır. Son yüzyılda yapılan arkeolojik kazılar ve ortaya çıkarılan tarihi eserler, bunların deşifrasyonu (Sümer, Mısır, Maya ve diğer uygarlıklar) bizlere pek çok konuda gerçeği ayırt etme fırsatını da sağlamıştır. İşte Yazar, "Kur'an-ı Kerim'in Apocrypha'sı" adlı eseri, ayrıca bu kaynaklardan da faydalanarak kaleme almıştır. Sonuç olarak okuyucuya bu bilgi bütünlüğünü sunarken, pek çok karmaşıklığı netliğe taşımakla birlikte kişisel insiyatifi kullanımda da serbest bırakmaktadır. Kitap, içerik olarak ilk insanın yaratılışından Sümer tabletlerine&#59; 2012 Maya Kehanetleri'nden "Sur" içerikli ayetlere&#59; kıyametten Foton Kuşağı'na&#59; Adem ile Havva'nın yasak elmayı yemesinden oruç geleneğine&#59; cennet ve cehennemin gerçekte ne olduğuna&#59; Kuran'da yer alan Kaf, Lam, Mim gibi özgün kelimelerin Naakal Dili'ndeki açıklamalarının yanında pek çok konu başlığını da içermektedir. Bugüne kadar hiç değinilmemiş detayları ve bilgileri bu kitapta okuyacağınızı söylemek hiç abartılı bir ifade olmayacaktır.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben