Kolektif GÖDEL ESCHER BACH

ISBN 13: 9786058795303

GÖDEL ESCHER BACH

4,3 durchschnittliche Bewertung
( 36.265 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786058795303: GÖDEL ESCHER BACH
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Felsefe, psikoloji, karsilastirmali edebiyat, bilim tarihi ve felsefesi, bilgisayar ve bilisim bilimleri, muzik ve elbette matematik gibi pek cok alanda oncu arastirmalar yapan Douglas R. Hofstadter, kitabevlerinde hangi rafa konacagina bile henuz karar verilememis kitabi Godel Escher Bach icin soyle der: "Godel, Escher, Bach 'ben' ya da bilinclilik sozcugu cevresinde gezinir. Ben'in dusunmenin diplerinde bir yerdeki, guclukle anladigimiz ortuk mekanizmalarla nasil ortaya ciktigini ele alir. Yalnizca dusunmenin degil, benlik duygumuzun ve bilincliligimizin farkinda olusumuzun bizi diger karmasik seylerden ayri kildigini vurgular. "Benligin ve ruhun ne oldugunu kavramak istedim." Sibernetik, yapay zeka ve bilgisayarlarla icli disli herkesin kutsal kitabi sayilan Pulitzer odullu Godel, Escher, Bach akiciligi, dehasi, degisik fikirleri ustalikla kaynastirmasi acisindan ancak Lewis Carroll'in yapitlariyla karsilastirilabilir. Bu esi benzeri olmayan, daha once hic karsilasmadiginiz turden, kitap otesi bir kitap: meta-kitap.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Felsefe, psikoloji, karşılaştırmalı edebiyat, bilim tarihi ve felsefesi, bilgisayar ve bilişim bilimleri, müzik ve elbette matematik gibi pek çok alanda öncü araştırmalar yapan Douglas R. Hofstadter, kitabevlerinde hangi rafa konacağına bile henüz karar verilememiş kitabı Gödel Escher Bach için şöyle der: "Gödel, Escher, Bach 'ben' ya da bilinçlilik sözcüğü çevresinde gezinir. Ben'in düşünmenin diplerinde bir yerdeki, güçlükle anladığımız örtük mekanizmalarla nasıl ortaya çıktığını ele alır. Yalnızca düşünmenin değil, benlik duygumuzun ve bilinçliliğimizin farkında oluşumuzun bizi diğer karmaşık şeylerden ayrı kıldığını vurgular. "Benliğin ve ruhun ne olduğunu kavramak istedim."Sibernetik, yapay zeka ve bilgisayarlarla içli dışlı herkesin kutsal kitabı sayılan Pulitzer ödüllü Gödel, Escher, Bach akıcılığı, dehası, değişik fikirleri ustalıkla kaynaştırması açısından ancak Lewis Carroll'ın yapıtlarıyla karşılaştırılabilir. Bu eşi benzeri olmayan, daha önce hiç karşılaşmadığınız türden, kitap ötesi bir kitap: meta-kitap.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben