EMPERYALİZM SOSYALİZM VE TÜRKİYE

3,8 durchschnittliche Bewertung
( 10 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786055541095: EMPERYALİZM SOSYALİZM VE TÜRKİYE
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Ankara Universitesi Siyasal Bilgiler Fakultesi Iktisat Bolumu emekli ogretim uyesi Korkut Boratav, sadece iktisat alaninda degil, sosyal bilimlerin farkli disiplinlerinde cok onemli katkilarda bulunmus dunya capinda bir bilim insanidir. Meslektaslarinin deyimiyle bir "basogretmen"dir. Emperyalizm, Sosyalizm ve Turkiye, Boratav'in Turkcede ve yabanci dillerdeki akademik makaleleri ile soylesilerinin belirli bir sistematik izlenerek, yazar tarafindan gerekli duzenlemeler yapilip notlar eklenerek bir araya getirilmis bir seckisidir. Kitapta yer alan toplam kirk bir metin sirasiyla "Emperyalizm ve Dunya Ekonomisi", "Sosyalizm ve Sol Siyaset", "Marksist Kuram ve Siniflar", "Turkiye: Bolusum, Buyume ve Bagimlilik" ana basliklari altinda toplanmistir. Bu metinler, yazarin yaklasik yarim yuzyil boyunca israrla takip ettigi ve onemli katkilar yaptigi tarihsel maddeciligin zamana, moda yonelislere karsi dayanakliligini ortaya koymaktadir. Boratav'in billur uslubunu, piriltili mantik gucunu ve essiz cozumleme yetenegini yansitan metinler yalnizca ogrenenlere degil ogretenlere de, yalnizca iktisatcilara degil diger sosyal bilimcilere de, yalnizca akademisyenlere degil Turkiye'yi, dunyayi, tarihi, bugunu ve yarini anlamak isteyen genis bir okuyucu kitlesine de hitap eden vazgecilmez bir kaynak, bir basyapittir.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Ankara &Uuml&#59;niversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü emekli öğretim üyesi Korkut Boratav, sadece iktisat alanında değil, sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinde çok önemli katkılarda bulunmuş dünya çapında bir bilim insanıdır. Meslektaşlarının deyimiyle bir "başöğretmen"dir. Emperyalizm, Sosyalizm ve Türkiye, Boratav'ın Türkçede ve yabancı dillerdeki akademik makaleleri ile söyleşilerinin belirli bir sistematik izlenerek, yazar tarafından gerekli düzenlemeler yapılıp notlar eklenerek bir araya getirilmiş bir seçkisidir. Kitapta yer alan toplam kırk bir metin sırasıyla "Emperyalizm ve Dünya Ekonomisi", "Sosyalizm ve Sol Siyaset", "Marksist Kuram ve Sınıflar", "Türkiye: Bölüşüm, Büyüme ve Bağımlılık" ana başlıkları altında toplanmıştır. Bu metinler, yazarın yaklaşık yarım yüzyıl boyunca ısrarla takip ettiği ve önemli katkılar yaptığı tarihsel maddeciliğin zamana, moda yönelişlere karşı dayanaklılığını ortaya koymaktadır. Boratav'ın billur üslubunu, pırıltılı mantık gücünü ve eşsiz çözümleme yeteneğini yansıtan metinler yalnızca öğrenenlere değil öğretenlere de, yalnızca iktisatçılara değil diğer sosyal bilimcilere de, yalnızca akademisyenlere değil Türkiye'yi, dünyayı, tarihi, bugünü ve yarını anlamak isteyen geniş bir okuyucu kitlesine de hitap eden vazgeçilmez bir kaynak, bir başyapıttır.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben