On Kücük Zenci - Mavi Trenin Esrari: Agatha Christie

4,08 durchschnittliche Bewertung
( 51 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786055443207: On Kücük Zenci - Mavi Trenin Esrari: Agatha Christie
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Sekiz kisi zengin bir adam ve karisi tarafindan Devon aciklarindaki Zenci Adasi'na davet edilir. Adada bir de misafirlere hizmetle yukumlu kari-koca cift vardir. Davetliler cesitli yaslardan, cesitli sosyal siniflardan insanlardir. Birbirlerini tanimazlar, evsahibini tanidiklarini sanirlar. Adanin kara ile tek baglantisi onlari getiren teknedir. Ilk aksam guzel evde odalarina yerlesir, mukellef bir yemek yerler. Yemegin ardindan salonda toplanirlar. Usak Rogers bir plak koyar, bir ses onlari gecmislerindeki cezasiz kalmis cinayetlerle suclar. Mr. Owen/Anonim'in adaletten kactigini soyledikleri arasinda usak ile hizmetci de vardir. Ve ardindan olumler baslar... Olumlere ve biblocuklarin kaybina yol gosteren tekerleme On Kucuk Zenci cocugun olumunu anlatir. Bu tekerleme cercevelenmis olarak her odada asilidir, biblocuklar da yemek odasi masasinda durur. Cinayetler, tekerlemeye mumkun oldugunca uydurulur. Bu durum dogaustu bir kacinilmazlik etkisi yaratir, adaya hapsolan karakterler kaderlerinden kacamayacaklarini hissederler. On kucuk zenci yemege gitti; Biri boguldu, sayilari Dokuz'a indi. Dokuz kucuk zenci gec saate kadar oturdu; Biri fazlaca uyuyunca sayilari Sekiz oldu. Sekiz kucuk zenci gezmeye gitti; Biri oraya yerlesti, geriye kaldi Yedi. Yedi kucuk zenci odun kesmeye kalkti; Biri kendini kesti, sayilari oldu Alti. Alti kucuk zenci bir kovanla oynadi. Esek arisi soktu birini, sadece Bes tane kaldi. Bes kucuk zenci mahkemenin yolunu tuttu; Biri temyize gidince, sayilari Dort oldu. Dort kucuk zenci denize acilalim dedi; Birini balik yutunca sayilari Uc'e indi. Uc kucuk zenci hayvanat bahcesindeyken; Ayi kucakladi birini, Iki tane kaldi hemen. Iki kucuk zenci guneste oturmaya kalkti; Biri kavrulup gitti, geriye Bir tanecik kaldi. Bir kucuk zenci tek basina kalinca; Gitti kendini asti... Ve geriye hic kimse kalmadi.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:


Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinin beşinci kitabında iki Agatha Christie klasiği daha: On Küçük Zenci ve Mavi Treni Esrarı. Sekiz kişi zengin bir adam ve karısı tarafından Devon açıklarındaki Zenci Adası'na davet edilir. Adada bir de misafirlere hizmetle yükümlü karıkoca çift vardır. Davetlilier çeşitli yaşlardan, çeşitli sosyal sınıflardan insanlardır. Birbirlerini tanımazlar, evsahibini tanıdıklarını sanırlar. Adanın kara ile tek bağlantısı onları ge-n teknedir.

İlk akşam güzel evde odalarına yerleşir, mükellef bir yemek yerler. Yemeğin ardından salonda söyledikleri arasında uşak ile hizmetçi de vardır. Ve ardından ölümler başlar... Ölümlere ve biblocukların kaybına yol gösteren tekerleme On Küçük Zenci çocuğun ölümünü anlatır. Bu tekerleme çerçevelenmiş olarak her odada asılıdır, biblocuklar da yemek odası masasında durur.

Cinayetler, tekerlemeye mümkün olduğunca uydurulur. Bu durum doğaüstü bir kaçınılmazlık etkisi yaratır, adaya hapsolan karakterler kaderlerinden kaçamayacaklarını hissederler. On küçük zenci yemeğe gitti&#59; Biri boğuldu, sayıları Dokuz'a indi. Dokuz küçük zenci geç saate kadar oturdu&#59; Biri fazlaca uyuyunca sayıları Sekiz oldu. Sekiz küçük zenci gezmeye gitti&#59; Biri oraya yerleşti geriye kaldı Yedi. Yedi küçük zenci odun kesmeye kalktı&#59; Biri kendini kesti, sayıları oldu Altı.

Altı küçük zenci bir kovanla oynadı&#59; Eşek arısı soktu birini, sadece Beş tane kaldı. Beş küçük zenci mahkemenin yolunu tuttu&#59; Biri temyize gidince, sayıları Dört oldu. Dört küçük zenci denize açılalım dedi&#59; Birini balık yutunca sayıları &Uuml&#59;ç'e indi. &Uuml&#59;ç küçük zenci hayvanat bahçesindeyken&#59; Ayı kucakladı birini, İki tane kaldı hemen. İki küçük zenci güneşte oturmaya kalktı&#59; Biri kavrulup gitti, geriye Bir tanecik kaldı. Bir küçük zenci tek başına kalınca&#59; Gitti kendini astı... Ve geriye hiç kimse kalmadı.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben