Orhan Yeniaras Alamut Kalesi

ISBN 13: 9786055143664

Alamut Kalesi

3,95 durchschnittliche Bewertung
( 20 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786055143664: Alamut Kalesi
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Hanlar hani Hulagu, bir dag kaplani kadar keskin bakislarini gozlerime dikip, bir sure oylece kaldiktan sonra soyle dedi."Alamut bir sonraki dolunayda dusecek. Kaledeki ilmi eserlerin disindaki kitaplari yaktir. Yaktir ki, insanlar onlari okuyarak yollarini sasirmasinlar."Sonuc dedigi gibi oldu. Dolunayli bir gecenin sabahinda kale dustu. Peki ben gorevimi tam olarak yapabildim mi? Buna evet diyemem. Cunku yakmam gereken kitaplardan birini yakmamistim. Dag seyhi Hasan Sabbah'in gunlukleri cantamdaydi! Aradan yillar gecti. Herkesin her seyi unuttugu bir zaman dilimine girmistik. Alamut Kalesi de, onun gizemli seyhi de coktan unutulmustu. ...ve ben gunlukleri yayinladim.-Cuveyni- Gerek Hasan Sabbah'in gunluklerinden, gerekse Cuveyni'nin anlattiklarindan yola cikilarak yazilan bu roman, Hasan Sabbah'in, Alamut Kalesi'nin ve fedailerin hikiyesidir...(Tanitim Bulteninden)Sayfa Sayisi: 448Baski Yili: 2016Dili: TurkceYayinevi: Panama Yayincilik

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Présentation de l'éditeur:

Hanlar hanı Hülagu, bir dağ kaplanı kadar keskin bakışlarını gözlerime dikip, bir süre öylece kaldıktan sonra şöyle dedi.

"Alamut bir sonraki dolunayda düşecek. Kaledeki ilmi eserlerin dışındaki kitapları yaktır. Yaktır ki, insanlar onları okuyarak yollarını şaşırmasınlar."

Sonuç dediği gibi oldu. Dolunaylı bir gecenin sabahında kale düştü. Peki ben görevimi tam olarak yapabildim mi? Buna evet diyemem. Çünkü yakmam gereken kitaplardan birini yakmamıştım. Dağ şeyhi Hasan Sabbah&'ın günlükleri çantamdaydı! Aradan yıllar geçti. Herkesin her şeyi unuttuğu bir zaman dilimine girmiştik. Alamut Kalesi de, onun gizemli şeyhi de çoktan unutulmuştu. .ve ben günlükleri yayınladım.
-Cüveyni-

Gerek Hasan Sabbah&'ın günlüklerinden, gerekse Cüveyni&'nin anlattıklarından yola çıkılarak yazılan bu roman, Hasan Sabbah&'ın, Alamut Kalesi&'nin ve fedailerin hikayesidir...

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben