Istiklal Akarsu Bir Alex Degilim

ISBN 13: 9786054054695

Bir Alex Degilim

3,33 durchschnittliche Bewertung
( 116 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786054054695: Bir Alex Degilim
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Dizustu Edebiyat'in son mucizesi! Unutulmayacak bir karakter! "1.87 boy, 50 cm en, caprazlama 1.96. Gozlerim kahve, gobegim bombe, baldirim flortoz." Hizi hic kesilmeden devam eden, her kitabi merakla beklenen Dizustu Edebiyat serimizin son kitabi, Bir Alex Degilim; gulmeyi , eglenmeyi seven okurlara yeni nesil mizahin en iyi orneklerinden birini sunuyor. Bu kitabin kahramani, "kolay kolay dunyaya gelmez" dediklerimizden. Deli deli guldurenlerden, yerli yersiz aglatanlardan. Bu kitabin sayfalari boyunca hayrani olacaginiz Istiklal Akarsu, Facebook'ta 3 sene boyunca yalnizca akrabalarina ve ilkokul arkadaslarina sakalar yazdiktan sonra bir arkadasinin "oglum Twitter'a gelsene ne isin var Facebook'ta, burasi tam sana gore!" demesiyle 2009'da Twitter'a uye oldu. Burada yazdiklariyla kisa zamanda 60.000'e yakin insana ulasma sansini yakaladi. Akabinde bir de blog'um olsun dedi, actigi blog'da 140 karakter sinirlamasi olmaksizin yazdi da yazdi, okundu da okundu. Simdi "Bir Alex Degilim" ile karsimizda. "Size asktan bahsedecegim, hem de ilk askimdan, ya da ikinci askimdan, ucuncu de olabilir ama en dogrusu ilk hezimetimden. Yasimin 16 oldugu bir zaman dilimiydi. Insan evladinin en atarli, en yanarli donerli yasidir 16. Hayat ustume ustume gelirken ben tek bir kizin ustune ustune gitmek istiyordum. Evet, ben bir kizdan hoslaniyordum, daha da kotusu platonik bir hoslanma soz konusuydu. Bana kalsa sittin sene gidip soylemem hoslandigimi, kizin ruhu duymaz, delicesine sevildigini hic bilmez. Lakin o yaslarda cogu sey gibi gonul isinde de cevrenizdekiler yonlendirir sizi. Bakkal bile akil verir, manav bile "Seviyorsan git konus len, cekinme kari gibi," der. Ama en cok da yasitlariniz verir gazi, kendisi disi sinege bakarken bile kizaran arkadasiniz boyle bir olayi kacirmak istemez, "Du bi teklif etsin de, rezil olsun esseginoglu," der. Gazi veren arkadasin adi Suleyman, gazi alan kisi ben, gaz kacagina maruz kalacak kizin adi Sibel'di. - Olum, seviyo

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Hızı hiç kesilmeden devam eden, her kitabı merakla beklenen Dizüstü Edebiyat serimizin son kitabı, Bir Alex Değilim&#59; gülmeyi , eğlenmeyi seven okurlara yeni nesil mizahın en iyi örneklerinden birini sunuyor. "1.87 boy, 50 cm en, çaprazlama 1.96. Gözlerim kahve, göbeğim bombe, baldırım flörtöz." Bu kitabın kahramanı, "kolay kolay dünyaya gelmez" dediklerimizden. Deli deli güldürenlerden, yerli yersiz ağlatanlardan. Bu kitabın sayfaları boyunca hayranı olacağınız İstiklal Akarsu, Facebook'ta 3 sene boyunca yalnızca akrabalarına ve ilkokul arkadaşlarına şakalar yazdıktan sonra bir arkadaşının "oğlum Twitter'a gelsene ne işin var Facebook'ta, burası tam sana göre!" demesiyle 2009'da Twitter'a üye oldu. Burada yazdıklarıyla kısa zamanda 60.000'e yakın insana ulaşma şansını yakaladı. Akabinde bir de blog'um olsun dedi, açtığı blog'da 140 karakter sınırlaması olmaksızın yazdı da yazdı, okundu da okundu. Şimdi Bir Alex Değilim ile karşımızda. "Size aşktan bahsedeceğim, hem de ilk aşkımdan, ya da ikinci aşkımdan, üçüncü de olabilir ama en doğrusu ilk hezimetimden. Yaşımın 16 olduğu bir zaman dilimiydi. İnsan evladının en atarlı, en yanarlı dönerli yaşıdır 16. Hayat üstüme üstüme gelirken ben tek bir kızın üstüne üstüne gitmek istiyordum. Evet, ben bir kızdan hoşlanıyordum, daha da kötüsü platonik bir hoşlanma söz konusuydu. Bana kalsa sittin sene gidip söylemem hoşlandığımı, kızın ruhu duymaz, delicesine sevildiğini hiç bilmez. Lakin o yaşlarda çoğu şey gibi gönül işinde de çevrenizdekiler yönlendirir sizi. Bakkal bile akıl verir, manav bile "Seviyorsan git konuş len, çekinme karı gibi," der. Ama en çok da yaşıtlarınız verir gazı, kendisi dişi sineğe bakarken bile kızaran arkadaşınız böyle bir olayı kaçırmak istemez, "Du bi teklif etsin de, rezil olsun eşşeğinoğlu," der. Gazı veren arkadaşın adı Süleyman, gazı alan kişi ben, gaz kaçağına maruz kalacak kızın adı Sibel'di. &ndash&#59; Olum, seviyo musun lan bu kızı? &ndash&#59; Sevmek demeyelim de&hellip&#59; &ndash&#59; Ne diyelim o zaman amk? &ndash&#59; Hastasıyım diyelim, sevmek hafif geldi sanki. &ndash&#59; Aslanım benim be, zaten hastası olunmayacak gibi değil Sibel, o endam, o boy, o etek boyu. &ndash&#59; Ne diyon lan sen?! &ndash&#59; Güsel bi kız sonuçta. ..

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben