Leylim Leylim: Ahmed Arif'ten Leyla Erbi'e Mektuplar

4,24 durchschnittliche Bewertung
( 494 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786053609308: Leylim Leylim: Ahmed Arif'ten Leyla Erbi'e Mektuplar
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Ahmed Arif'ten Leylâ Erbil'e Mektuplar 1954-1957 Ahmed Arif'in Leylâ Erbil'e gonderdigi mektuplardan olusan bu kitap, edebiyat tarihcilerimize kuskusuz onemli bilgiler sunmayi vadediyor. Yazildiklari donemin entelektuel ve yayin ortamini, Ahmed Arif'in surgun gunlerini, yasadigi siyasi baskiyi, icsel dunyasini ve en cok da askini tum ciplakligiyla ortaya koyuyor. "Sabah gozlerimi sana acarim. Aksam, uykularimi senden alirim. Nereye, ne yana donsem karsimda mutlulugun o harikulade basdonmesini bulurum. Boyleyken gene de sukretmem halime, hergelelik, acgozluluk eder, seni uzerim. Aklima gelmezki seni usandirir, sana gina getiririm. Sana dert, sana agirlik sana sikinti olurum. Nemsin be? Sevgili, dost, yâr, arkadas... hepsi. En cok da en ilk de Leylâsin bana. Bir umudum, dunya gozum, dikili agacimsin. Ucan kusum, akan suyumsun. Seni anlatabilmek seni. Ben cehennem carklarindan kurtuldum. Usuyorum kapama gozlerini..." (Tanitim Bulteninden)

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Ahmed Arif&'ten Leyla Erbil&'e Mektuplar 1954-1957

Ahmed Arif&'in Leyla Erbil&'e gönderdiği mektuplardan oluşan bu kitap, edebiyat tarihçilerimize kuşkusuz önemli bilgiler sunmayı vadediyor. Yazıldıkları dönemin entelektüel ve yayın ortamını, Ahmed Arif&'in sürgün günlerini, yaşadığı siyasi baskıyı, içsel dünyasını ve en çok da aşkını tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

"Sabah gözlerimi sana açarım.

Akşam, uykularımı senden alırım. Nereye, ne yana dönsem karşımda mutluluğun o harikulade başdönmesini bulurum.

Böyleyken gene de şükretmem halime, hergelelik, açgözlülük eder, seni üzerim. Aklıma gelmezki seni usandırır, sana gına getiririm. Sana dert, sana ağırlık sana sıkıntı olurum. Nemsin be? Sevgili, dost, yar, arkadaş... hepsi. En çok da en ilk de Leylasın bana. Bir umudum, dünya gözüm, dikili ağacımsın. Uçan kuşum, akan suyumsun. Seni anlatabilmek seni. Ben cehennem çarklarından kurtuldum. Üşüyorum kapama gözlerini..."

Reseña del editor:


Ahmed Arif'ten Leyla Erbil'e Mektuplar 1954-1959
-ve 1977'de son bir mektup-

Ahmed Arif'in Leyla Erbil'e gönderdiği mektuplardan oluşan bu kitap, edebiyat tarihçilerimize kuşkusuz önemli bilgiler sunmayı vadediyor. Yazıldıkları dönemin entelektüel ve yayın ortamını, Ahmed Arif'in sürgün günlerini, yaşadığı siyasi baskıyı, içsel dünyasını ve en çok da aşkını tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

"Sabah gözlerimi sana açarım.

Akşam, uykularımı senden alırım. Nereye, ne yana dönsem karşımda mutluluğun o harikulade başdönmesini bulurum.

Böyleyken gene de şükretmem halime, hergelelik, açgözlülük eder, seni üzerim. Aklıma gelmezki seni usandırır, sana gına getiririm. Sana dert, sana ağırlık sana sıkıntı olurum. Nemsin be? Sevgili, dost, yar, arkadaş... hepsi. En çok da en ilk de Leylasın bana. Bir umudum, dünya gözüm, dikili ağacımsın. Uçan kuşum, akan suyumsun. Seni anlatabilmek seni. Ben cehennem çarklarından kurtuldum. &Uuml&#59;şüyorum kapama gözlerini..."

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben