Kirmizi Cuma: Dinkin Kalemini Kim Kirdi

 
9786051119663: Kirmizi Cuma: Dinkin Kalemini Kim Kirdi
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Nobel Odullu yazar Gabriel García Márquez Kirmizi Pazartesi'de islenecegini herkesin bildigi bir cinayetin oykusunu anlatir. Hrant Dink'in oldurulmesi de islenecegi bilinen, hatta goz yumulan ve ustu ortulmeye calisilan bir cinayettir. Ama oyku degil gercektir. Dink'in oldurulecegini Trabzon polisi biliyordu, Istanbul polisi biliyordu, Emniyet Istihbarat Dairesi Baskanligi, Milli Istihbarat Teskilati ve Jandarma da biliyordu. Aslinda Hrant Dink de yaklasan tehlikenin farkindaydi. Ve 19 Ocak 2007 Cuma gunu saat 14.57'de katil onu ensesinden vurdu. Sisli kaldirimini kirmiziya boyayan kan bizim "Kirmizi Cumamizi" yaratti. Cinayet dosyasi aydinlatilmak yerine sahte delillerle karartiliyor. Devletin basinda olanlar, onun hayatini, olumunden sonra hakkini koruyacagina, ifade ve dusunce ozgurlugune sikilan kursunun hesabini soracagina, cinayette sorumlulugu olanlarin arkasinda duruyor. Ve bu kitap aslinda devletin tum kurumlarinin Dink cinayetindeki rolunu sorguluyor. Yazar Nedim Sener, Dink Cinayeti ve Istihbarat Yalanlari kitabindan sonra Kirmizi Cuma-Dink'in Kalemini Kim Kirdi kitabiyla yeni belge ve taniklarla ustu ortulmeye calisilan cinayetin aydinlanmasina bir katkiyi amacliyor. "Kirmizi Cuma" hâlâ kaniyor...Sisli'de Agos'un onunden gecerken bakin Hrant Dink'in cansiz bedeni hâlâ o kaldirimda yatiyor.

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:


Nobel Ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi'de işleneceğini herkesin bildiği bir cinayetin öyküsünü anlatır. Hrant Dink'in öldürülmesi de işleneceği bilinen, hatta göz yumulan ve üstü örtülmeye çalışılan bir cinayettir. Ama öykü değil gerçektir. Dink'in öldürüleceğini Trabzon polisi biliyordu, İstanbul polisi biliyordu, Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Jandarma da biliyordu. Aslında Hrant Dink de yaklaşan tehlikenin farkındaydı. Ve 19 Ocak 2007 Cuma günü saat 14.57'de katil onu ensesinden vurdu. Şişli kaldırımını kırmızıya boyayan kan bizim "Kırmızı Cumamızı" yarattı. Cinayet dosyası aydınlatılmak yerine sahte delillerle karartılıyor. Devletin başında olanlar, onun hayatını, ölümünden sonra hakkını koruyacağına, ifade ve düşünce özgürlüğüne sıkılan kurşunun hesabını soracağına, cinayette sorumluluğu olanların arkasında duruyor. Ve bu kitap aslında devletin tüm kurumlarının Dink cinayetindeki rolünü sorguluyor. Yazar Nedim Şener, Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları kitabından sonra Kırmızı Cuma-Dink'in Kalemini Kim Kırdı kitabıyla yeni belge ve tanıklarla üstü örtülmeye çalışılan cinayetin aydınlanmasına bir katkıyı amaçlıyor. "Kırmızı Cuma" hala kanıyor&hellip&#59;Şişli'de Agos'un önünden geçerken bakın Hrant Dink'in cansız bedeni hala o kaldırımda yatıyor.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben