Satafatli Maglubiyet: Islamcilarin Iktidarla Imtihani: İslamcıların İktidarla İmtihanı

3,46 durchschnittliche Bewertung
( 48 Bewertungen bei Goodreads )
 
9786050929256: Satafatli Maglubiyet: Islamcilarin Iktidarla Imtihani: İslamcıların İktidarla İmtihanı
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Islamcilarin zaferi, nasil Islamciligin yenilgisi oldu? Satafatli Maglubiyet, Islamcilarin gorkemli iktidar donemini anlatiyor. Ve bu donemin hengâmesi, debdebesi icinde goze gorunmeyen yenilgiyi gundeme tasiyor. Islamcilik neden huzur getirmedi? Islamcilar muhalifken savunduklari degerleri, iktidarda nicin uygulayamadilar? Baris dini olan Islam, Islamcilarin elinde nasil catisma kaynagi oldu? Islamcilar demokrasiyle neden barisamiyor?.. Levent Gultekin, bu ve benzeri sorularin yanitini ararken Islamcilarin "satafatli maglubiyetini" anlatiyor. Ayni zamanda, gunumuz Turk siyasetinin genel sorunlarini hem samimi ve derin, hem de serinkanli ve medeni bir uslupla tartisiyor. Satafatli Maglubiyet, bugunleri anlamak icin okunmasi gereken, benzersiz bir kitap. "Levent Gultekin, aslinda iktidar ve Islamcilik elestirisinden ote, akil, vicdan, adalet, insanlik adina isyan ediyor. Cunku isyandir insana yakisan." -Nuray Mert- "Islamcilar nicin yozlasti? Ve buna nicin cok hazirdilar? Levent Gultekin bu sorulara esasli cevaplar veriyor." -Mustafa Akyol- "Levent Gultekin, iktidar curumesinden rahatsiz, kendiyle barisik. Onun yazilari, ozgur bir Turkiye isteyenlerin ortak kaygi ve taleplerini yansitan cesur haykirislardan olusuyor." -Soli Ozel- (Tanitim Bulteninden)

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

İslamcıların zaferi, nasıl İslamcılığın yenilgisi oldu?
Şatafatlı Mağlubiyet, İslamcıların görkemli iktidar dönemini anlatıyor.
Ve bu dönemin hengamesi, debdebesi içinde göze görünmeyen yenilgiyi gündeme taşıyor.

İslamcılık neden huzur getirmedi?
İslamcılar muhalifken savundukları değerleri, iktidarda niçin uygulayamadılar?
Barış dini olan İslam, İslamcıların elinde nasıl çatışma kaynağı oldu?
İslamcılar demokrasiyle neden barışamıyor?..

Levent Gültekin, bu ve benzeri soruların yanıtını ararken İslamcıların "şatafatlı mağlubiyetini" anlatıyor. Aynı zamanda, günümüz Türk siyasetinin genel sorunlarını hem samimi ve derin, hem de serinkanlı ve medeni bir üslupla tartışıyor. Şatafatlı Mağlubiyet, bugünleri anlamak için okunması gereken, benzersiz bir kitap.

"Levent Gültekin, aslında iktidar ve İslamcılık eleştirisinden öte, akıl, vicdan, adalet, insanlık adına isyan ediyor. Çünkü isyandır insana yakışan."
-Nuray Mert-

"İslamcılar niçin yozlaştı? Ve buna niçin çok hazırdılar? Levent Gültekin bu sorulara esaslı cevaplar veriyor."
-Mustafa Akyol-

"Levent Gültekin, iktidar çürümesinden rahatsız, kendiyle barışık. Onun yazıları, özgür bir Türkiye isteyenlerin ortak kaygı ve taleplerini yansıtan cesur haykırışlardan oluşuyor."
-Soli Özel-

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Gebraucht kaufen
Gebraucht - Sehr gut Leichte Lagerspuren... Mehr zu diesem Angebot erfahren

Versand: EUR 17,13
Von Deutschland nach USA

Versandziele, Kosten & Dauer

In den Warenkorb

Beste Suchergebnisse beim ZVAB

1.

Levent Gültekin
Verlag: Dogan Kitap (2015)
ISBN 10: 6050929254 ISBN 13: 9786050929256
Gebraucht Taschenbuch Anzahl: 1
Anbieter
Rheinberg-Buch
(Bergisch Gladbach, Deutschland)
Bewertung

Buchbeschreibung Dogan Kitap, 2015. Taschenbuch. Zustand: Gebraucht. Gebraucht - Sehr gut Leichte Lagerspuren - Islamcilarin zaferi, nasil Islamciligin yenilgisi olduSatafatli Maglubiyet, Islamcilarin görkemli iktidar dönemini anlatiyor.Ve bu dönemin hengamesi, debdebesi icinde göze görünmeyen yenilgiyi gündeme tasiyor.Islamcilik neden huzur getirmediIslamcilar muhalifken savunduklari degerleri, iktidarda nicin uygulayamadilarBaris dini olan Islam, Islamcilarin elinde nasil catisma kaynagi olduIslamcilar demokrasiyle neden barisamiyor.Levent Gültekin, bu ve benzeri sorularin yanitini ararken Islamcilarin Ssatafatli maglubiyetini anlatiyor.Ayni zamanda, günümüz Türk siyasetinin genel sorunlarini hem samimi ve derin, hem de serinkanli ve medeni bir üslupla tartisiyor.Satafatli Maglubiyet, bugünleri anlamak icin okunmasi gereken, benzersiz bir kitap.Levent Gültekin, aslinda iktidar ve Islamcilik elestirisinden öte, akil, vicdan, adalet, insanlik adina isyan ediyor. Cünkü isyandir insana yakisan.Nuray MertIslamcilar nicin yozlasti Ve buna nicin cok hazirdilar Levent Gültekin bu sorulara esasli cevaplar veriyor.Mustafa AkyolLevent Gültekin, iktidar cürümesinden rahatsiz, kendiyle barisik. Onun yazilari, özgür bir Türkiye isteyenlerin ortak kaygi ve taleplerini yansitan cesur haykirislardan olusuyor.Soli Özel 208 pp. Türkisch. Artikel-Nr. INF1001066850

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Verkäufer kontaktieren

Gebraucht kaufen
EUR 1,58
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: EUR 17,13
Von Deutschland nach USA
Versandziele, Kosten & Dauer