Ask Kapini Ben Geldim: Bir Hallac-i Mansur Romani

 
9786050820584: Ask Kapini Ben Geldim: Bir Hallac-i Mansur Romani
Alle Exemplare der Ausgabe mit dieser ISBN anzeigen:
 
 

Bedelini odeyecegim sozler verdim Allah'a. Simdi askin kapisindayim... Yuregi ile dili arasina perde koymayan bir adam: Hallac-i Mansur... Sir, ask ve ruh... Basra ve Bagdat'tan baslayip Semerkand ve Hindistan'a uzayan bir arayis... Yol, durak ve sonsuzluk... Intikam atesiyle kavrulan yurekler, Abbasilere kan kusturan Karmatiler ve isyanlar... Kan, haksizlik ve kavusma... 9. yuzyilda Tur'dan gocun ardindan baslar Hallac-i Mansur'un yuzyillar boyunca anlatilan hikâyesi. Bir dergâha emanet edilen Mansur, ogrendikce sorgular, sorguladikca kendini ucurumlarin kenarinda bulur. Nicelerin sakladigi sirlari hallac pamugu gibi savuran, bugune kadar hakki yenen Hallac-i Mansur'a ve yasadigi donemine dair gercekci bir roman okumak isteyen herkes icin... (Tanitim Bulteninden)

Die Inhaltsangabe kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Reseña del editor:

Bedelini ödeyeceğim sözler verdim Allah&'a. Şimdi aşkın kapısındayım…
Yüreği ile dili arasına perde koymayan bir adam: Hallac-ı Mansur…
Sır, aşk ve ruh…
Basra ve Bağdat&'tan başlayıp Semerkand ve Hindistan&'a uzayan bir arayış…
Yol, durak ve sonsuzluk…
İntikam ateşiyle kavrulan yürekler, Abbasilere kan kusturan Karmatiler ve isyanlar…
Kan, haksızlık ve kavuşma…

9. yüzyılda Tur&'dan göçün ardından başlar Hallac-ı Mansur&'un yüzyıllar boyunca anlatılan hikayesi. Bir dergaha emanet edilen Mansur, öğrendikçe sorgular, sorguladıkça kendini uçurumların kenarında bulur. Nicelerin sakladığı sırları hallaç pamuğu gibi savuran, bugüne kadar hakkı yenen Hallac-ı Mansur&'a ve yaşadığı dönemine dair gerçekçi bir roman okumak isteyen herkes için…

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

(Keine Angebote verfügbar)

Buch Finden:Kaufgesuch aufgeben

Sie kennen Autor und Titel des Buches und finden es trotzdem nicht auf ZVAB? Dann geben Sie einen Suchauftrag auf und wir informieren Sie automatisch, sobald das Buch verfügbar ist!

Kaufgesuch aufgeben